BARNEPROGRAM 2016

 

Dag

aktivitet

navn

plass

ONSDAG

 

 

 

11 - 12

DRØMMEREISE

ROBERT

LAVVO 2

TORSDAG

 

 

 

10 - 12

JAKTEN PÅ DEN LYKKELIGE RYTMEN

SAULO OG MARTHE

LAVVO 2

14 - 15

PIL OG BUE

JAN 

UTE

FREDAG

 

 

 

 

11 - 12

 

PUKA-PUKA VAAJESH

 ÅARJELHSAEMIEN TEATERE

ERENA OG CECILIA

 

LAVVO 2

14 - 15

DANSE MED DYRENE!

SEMEN

LAVVO 2

LØRDAG

 

 

 

11 - 12

Qi GONG

RICHARD

UTE

14 - 15

BLOMSTERKRANS

FLOWER GARLANDS

DAINA

DUODJILAVVO

SØNDAG

 

 

 

11 - 12

JAKTEN PÅ DEN LYKKELIGE RYTMEN

SAULO OG MARTHE

LAVVO 2

 

Oversikt over workshops, events, etc

PROGRAM

16. –  21. AUGUST 2016

 

Det kan bli endringer. There may be changes.

 

RESERVATIONS FOR THE SWEATLODGE, HEALINGS AND WORKSHOPS IN THE INFORMATION.

PÅMELDING TIL BADSTU, HEALINGER OG WORKSHOPS I INFORMASJONEN.

 

 

Events – høydepunkt!!

Grottekonsert- wednesday 8 o´clock from Hotel Fjellkysten.

Wander to the sacrifical stone/Vandring til offersteinen: Thursday/Torsdag 9 :3 0 – 16. Eirik Myrhaug.  

Marked Fredag og lørdag kl 11-17, Søndag 10 – 14.  Friday and saturday  from 11 to 5. Sunday 10 – 15.

Ceremonies and concerts:  torsdaglørdag 20:00. Thursdagy, friday, saturday from 8 o´clock. 

Open microfone/Åpen mikrofon ca 22: 00

Giron Sámi Teáhter– Søndag kl 13:00- 14:00- Hold ilden levende!

Closing ceremony/AvslutningsseremoniSunday/Søndag kl 3.   

 

Healing workshops:

Eirik Myrhaug

Erena Rhöse

Heidi Persdatter Greiner Haaker

Robert A. Vars Gaup

Eero Peltonen

Nadia Fenina

Inese Krūmiņa

Gil Silverbird 

 

Duodije/Handcraft:

Duodje workshop:

Horn: Albert Soob

Tekstil og skinn Ana Galkina

Fiskeskinn: Lidia Bolushnova onsdag til fredag.  

Lag din egen rasle: Fredrik Prost onsdag til fredag . Reservation to  contact@fredrikprost.com

Blomsterkransbinding: Daina Zalane, hver dag.

 

Artistic workshops

Kildinsamisk dancedyrebevegelser/animal moves, Semen Bolushnov

Throatsinging/Strupesang, Semen Bolushnov

Joik:  Cecilia Persson

Runesang, Eero Peltonen

The Isogaisa dance: Elin Kåven

Folkedans fra Dragistan   Gasan

Pil og bue/Arrow and bow: Jan Jasko Every day outside.

 

 Concerts:

 Elin Kåven med Espen Wensaas & Daniel Lazar

 Ivan Matrekhin

 Gil Silverbird

  

 

Detaler med tidspunkt.

 

PROGRAM

16. –  21. AUGUST 2016

 

Det kan bli endringer. There may be changes.

 

RESERVATIONS FOR THE SWEATLODGE, HEALINGS AND WORKSHOPS IN THE INFORMATION.

PÅMELDING TIL BADSTU, HEALINGER OG WORKSHOPS I INFORMASJONEN.

 

 

TIRSDAG

16. AUGUST

AKTIVITET

NAVN

PLASS

10 - 12

Kvinnesirkel

WOMEN CIRCLE

(NO ENG)

Erena Rhôse

Initiations.

ISOGAISA

(oktagonen

10 - 12

 Trommereise

(NO ENG)

Robert A Vars-Gaup

LAVVO I

12 - 14

LUNCH

 

 

14 - 16

The spiritual aspect of the pirts – the Sweat lodge

Det spritiuelle perspektivet for pirtsbadstutradisjoner fra Latvia. 

(NO ENG)

Inese Krūmiņa  

 

ISOGAISA

17 - 19

MIDDAG - DINNER

 

 

20

Pipeseremoni

Pipeceremony

Ronald Kvernmo og

Erena Rhôse

 

ISOGAISA

 

 

 

 

ONSDAG

17. AUGUST

AKTIVITET

NAVN

PLASS

9

Morningritual

(ENG)

Eero Peltonen

OUTSIDE THE

OKTAGON

10 - 12

Kvinnesirkel

Love and relationship

(NO ENG)

Erena Rhôse

 

ISOGAISA

10 - 12

Workshop duodjie (3 dager)

Tilbereding av fiskeskinn

Prepareing and drying fishskin

(NO ENG RU)

Lidia Bolshunova

Semen Bolshunov

 KILDINSAMI TENT

11 - 12

BARNEPROGRAM

 Drømmereise.     

 Robert A Vars Gaup

LAVVO

10 - 12

Shamanic stories in the Kalevala (NO ENG)

Eero Peltonen

LAVVO I

12 - 14

LUNCH

 Concert: Ivan

 

14 - 17

Pirts

Latvian Sweat Lodge

(NO RU)

INESE Krūmiņa and JĀNIS ATIS Krūmiņš

 

SEASIDE

14 -16

 Duodjie

Horn, tre, tekstil.

 (NO ENG RU)

 Albert Soob

Anna Galkina

KILDINSAMI

14 - 16

Trommereise

(ENG NO)

 Robert A Vars Gaup

 LAVVO I

14 - 16

Dancing the power animals

(NO  RU)

Semen Bolshunov

ISOGAISA

17 - 19

MIDDAG - DINNER

 

 

20

Grottekonsert/Cave Concert

Buss Fjellkysten Hotell.

THE CAVE

 

    

 

TORSDAG 

18. AUGUST

AKTIVITET

NAVN

PLASS

9

Morgenhilsen

Morning meditation

NO 

Kjetil Kvalvik

OUTSIDE THE

OKTAGON

9:30 - 17

Vandring til Offerplass

Wander to the sacrifical stone.

(NO)

Eirik Myrhaug

BUSS FRA FJELLKYSTEN

10 - 12

Kvinnesirkel/Women circle

Fødsel, menstruasjon og sex.

Birth, sexuality, menstruation

(ENG NO)

Erena Rhôse

Pernille Hald m. flere

ISOGAISA

11- 12

Ilden i healing

THE FIRE IN HEALING

(NO RU ENG)

Nadia Fenina

ISOGAISA

 

10 - 12

Workshops: Samisk sløyd

(NO RU ENG)

 

Ana Galkina

Albert Soob

KILDINSAMISK

TELT

10 - 12

Mytic songs behind the Kalevala  (ENG)

Eero Peltonen

LAVVO I

12 - 14

LUNCH

 

 

14 - 15

StrupesangTroat song

(NO RU ENG)

Semen Bolshunov

ISOGAISA

15 - 16

Positive Thinking

(ENG)

Gil Silverbird

ISOGAISA

 15 - 16

 Folkedans/Dance from Dagestan  (ENG RU) 

Gasan

PARTYTELT

15 - 16

Barneprogram   Dyrebevegelser   

Semen Bolshuov

LAVVO 2

14 - 16

Tilberedning av fiskeskinn for håndverk

(NO RU)

Lidia Bolshunova 

DUODJELAVVO

14 - 17

Kvinnesvettehytteseremoni.

Sweet Lodge  

(ENG)

INESE Krūmiņa and JĀNIS ATIS Krūmiņš

 

SEASIDE

17 - 19

MIDDAG - DINNER

 

 

20 - 22

OPENING CEREMONY

 

Ritual for the firekeeper.

The lavvomother.

 Dollaviezzi.

 

Ronald Kvernmo NO

Valentina Sovkina RU

Fredrik Prost og

Robert A Vars-Gaup

Utvenvner årets ildmester

Beate Kristin Sandjord

ISOGAISA

22   -

ÅPEN MIKROFON

 

ISOGAISA

 

   

 

 

 

FREDAG

19. AUGUST

AKTIVITET

NAVN

PLASS

9 - 10

Falun Gong

(ENG)

Cecilia Persson

UTE

10 - 12

Kvinnesirkel/Women circle.

Climacteric and death

Klimateriet og døden.

(NO ENG RU)

Erena Rhôse 

Nadia Fenina

Jane Folsted

Alevtina Sergina

ISOGAISA

10 - 12

Finish folk healing and shamanism. ENG

Eero Peltonen

LAVVO 1

10 - 12

Workshop:

Strupesang – throat song

(NO RU)

Semen Bolshunov

PARTYTELT

10 - 11

Trommereise for barn

Robert A Vars-Gaup

LAVVO 2

12 - 14

LUNCH

 

 

14 - 16

Noaidekunsten:

En innsikt om å leve i samklang med Moder Jord. 

(NO ENG)

Eirik Myrhaug

ISOGAISA

15 - 16

WORKSHOP FOR BARN

Poka Poka Vaajesh!

Sami, NO, SE  

Cecilia Persson

Erena Rhose

LAVVO 2

14 - 16

Samisk helbredertradisjon, kroppens kraftpunkter og kraftfelt.  NO

Astrid Ingebjørg Swart

 

 

 LAVVO I

 

14 - 17

Pirts

Latvian Sweet Lodge

 (ENG NO)

INESE Krūmiņa and JĀNIS ATIS Krūmiņš

 

SEASIDE

17 - 19

MIDDAG - DINNER

 

 

 

20:00

ISOGAISA CONCERT

GIL SILVERBIRD

DJ ANAHATA

 

ISOGAISA

22:00 -

OPEN MICROFON

ALLE

ISOGAISA

                           

 

LØRDAG

20. AUGUST

AKTIVITET

NAVN

PLASS

9 - 10

Morgenrituale med 

Falun Gong

ENG

Cecilia Persson

UTE

10 - 12

Women cirkle - kvinnesirkel

NO ENG RU

 Erena Rhôse

ISOGAISA

10 - 12

BARNEPROGRAM

Qi Gong

Richard Trädgård

UTE/PARTYTELT

10 – 11

Trommen og mytologien.   

(NO RU) 

Fredrik Prost

LAVVO 1

11 - 12

Trommereise

(NO  RU)

Robert A Vars - Gaup

LAVVO 1

10 – 12

 

Opening for the sound

(ENG)

 Michel Averard

LAVVO 2

12 - 14

LUNCH

 

 

13 - 14

Local history in Astafjord.

(NO ENG)

Krambuvika Bygdemuseum

Walk from Hotell.

14 - 16

Samiske ritualer og forståelsen av det hellige.

(NO SAMI)

Aage Solbakk

ISOGAISA

15 - 16

Joikeworkshop

(NO ENG)

Cecilia Persson

LAVVO 1

14 – 16

FLOWER-GARLAND

Lag en blomsterkrans 

ENG – BARN- CHILDREN

Daina Zalane

DUODJI LAVVO

14 – 15

Drumhealingcircle

ENG

Kjetil Anahata Kvalvik

 

LAVVO 2

14 – 17

 

Pirts

Latvian Sweet Lodge

ENG

INESE Krūmiņa and JĀNIS ATIS Krūmiņš

 

SEASIDE

17 - 19

MIDDAG - DINNER

Semen Bolushnov

Concert : Ivan Matrekhin

 

 

20

ISOGAISA CONCERT

Ivan Matrekhin

ELIN KÅVEN

Duoen Espen Wensaas & Daniel Lazar

ISOGAISA

LAVVO

22:00 -

ÅPEN MIKROFON

OPEN MICROFON

Fullmåneseremoni.

ALLE

 

Vert: Ronald Kvernmo.

 

 

 

SØNDAG

21. AUGUST

AKTIVITET

NAVN

PLASS

9

Morningmeditacion

(ENG NO)

Kjetil Anahata Kvalvik

UTE –OUTSIDE

10 - 12

 PANELDEBATT

 

RITUALS AND TABUS

 

(NO RU ENG)

 Eirik Myrhaug

 Valetina Sovkina

 Nadia Fenina

 Aage Solbakk

 Erena Rhôse 

 Inese Krūmiņa   

ISOGAISA

 10 - 12

Workshop

(NO RU)

Kildinsamisk sløyd

Albert Soob

Ana Galkina

DOUDJIELAVVO

12 - 13

LUNCH

 

 

13 - 14

Hold ilden levende

Keep the fire alive

(NO SVENSK SAMI)

Giron Sámi Teáhter

m/ Sarakka Gaup.

ISOGAISA

14 - 15

 PAUSE

 

 

15 - 16

 

Avslutningsseremoni

Closing Ceremony

 Med sjokoladedrikk!

(NO RU SAMI ENG)

Alle

ISOGAISA